Posiadanie i walka z ebolą – lekcje zdrowia publicznego od lekarza zwróciły pacjenta ad

Bez względu na to, jak się wyczerpałem, kiedy się obudziłem, godzina obfitego pocenia się w garniturze i satysfakcja, którą otrzymałem od leczenia chorych pacjentów, zmyły mój strach i sprawiły, że poczułem się znowu nowy. Pamiętam też spokój, który opanował mnie, gdy ostatni raz opuszczałem centrum, wiedząc, że nie będę już narażony na Ebolę. Opuściłem Gwineę, koncentrując się na próbach społecznych 21 dni przed sobą. W Nowym Jorku cierpienie, które widziałem, połączone z wyczerpaniem, po raz pierwszy w moim życiu sprawiło, że poczułem się przygnębiony. Spałem długie godziny i ciężko było mi nawiązać kontakt ze starymi przyjaciółmi. Obawiałem się niesamowicie odległej możliwości, że mogę zachorować i zarażać moją narzeczoną, osobę, którą kocham najbardziej. Dotykanie innych i ściskanie rąk – zabronione działania w Afryce Zachodniej – nadal sprawiało mi przykrość. Dwa razy dziennie wstrzymywałem oddech, kiedy wkładałem termometr do ust. Zrobiłem to wszystko dobrze, zanim kiedykolwiek miałem gorączkę lub pokazałem jakiekolwiek symptomy Eboli.
Rano mojej hospitalizacji obudziłem się, wiedząc, że coś jest nie tak. Poczułem się inaczej niż po moim powrocie – byłem bardziej zmęczony, ciepły, oddychałem szybko. Kiedy wziąłem moją temperaturę i zadzwoniłem, aby zgłosić, że było podniesione, w jakiś dziwny sposób poczułem prawie ulgę. Chociaż zdałem sobie sprawę z mojego najgorszego strachu, choroba okazała się łatwiejsza niż nieustanna obawa.
Moje czynności, zanim trafiłem do szpitala, były szeroko komentowane i wysoko krytykowane. Ludzie bali się jeździć konno lub kręglami przeze mnie. Cały kraj wkrótce wiedział, gdzie lubię chodzić, jeść i odpoczywać. Ludzie wykrzykiwali mnie za to, że wychodziłem w mieście, kiedy byłem symptomatyczny, ale nie byłem symptomatyczny – po prostu smutny. Zostałem oznaczony jako oszust, hipster i bohater. Prawda jest taka, że nie jestem żadną z tych rzeczy. Jestem po prostu kimś, kto odpowiedział na wezwanie o pomoc i miał szczęście, że przeżył.
Rozumiem lęk, który ogarnął kraj po tym, jak zachorowałem, ponieważ czułem to na poziomie osobistym. Ludzie obawiają się nieznanego, a strach w odmierzonych dawkach może być terapeutyczny i prowadzić do racjonalnych reakcji, ale w nadmiarze sprzyja złemu podejmowaniu decyzji, które może być szkodliwe. Po mojej diagnozie media i politycy mogli wykształcić opinię publiczną na temat wirusa Ebola. Zamiast tego spędzili wiele godzin, przeglądając moje kroki w Nowym Jorku i zastanawiając się, czy Ebola może zostać przekazana za pomocą kuli do kręgli. Niewiele uwagi poświęcono temu, że nauka o przekazywaniu chorób i doświadczeniach z poprzednich epidemii wirusa Ebola sugerowała, że prawie nie mogłem przekazać wirusa przed wystąpieniem gorączki. Media sprzedały hype za pomocą krzykliwych nagłówków – Ebola: ISIS biologicznych agentów. ; Pielęgniarki w ekwipunku mają wirusa Ebola, dlaczego nie. ; Ebola w powietrzu. Koszmar, który może się zdarzyć 1-3 – i sfabrykowane historie o moim życiu osobistym i zagrożeniu, jakie stwarzałem dla zdrowia publicznego, zrzekając się odpowiedzialności za informowanie opinii publicznej i wpływanie na politykę publiczną.
Tymczasem politycy, uwikłani w sezon wyborczy, wykorzystali panikę, aby spróbować stanąć przed prezydencją, zamiast popierać zdrową, opartą na nauce reakcję zdrowia publicznego. Gubernatorzy Nowego Jorku i New Jersey, a następnie inni, wprowadzili surowe zasady dotyczące kwarantanny domowej bez dostatecznego uwzględnienia niezamierzonych skutków ubocznych
[hasła pokrewne: naprężacz powięzi szerokiej, medicover strumykowa, słomkowy kapelusz krzyżówka ]

Tags: , ,

No Responses to “Posiadanie i walka z ebolą – lekcje zdrowia publicznego od lekarza zwróciły pacjenta ad”

  1. Sofa King says:

    Ja używam w kapsułkach kwas hialuronowy

  2. Ida says:

    [..] Odniesienie w tekscie do dentysta płock[...]

  3. Manimal says:

    Trzeba tylko pamiętać, że w aptekach są suplementy

Powiązane tematy z artykułem: medicover strumykowa naprężacz powięzi szerokiej słomkowy kapelusz krzyżówka