NICE Delivery – The Cross-Atlantic Divide over Treatment Intensity in Childbirth ad

Bez scenariusza alternatywnego i ograniczonych danych, które mogłyby mnie prowadzić (ogólnie rzecz biorąc, kobiety w ciąży nie są podekscytowane staniem się przedmiotem eksperymentu), mogę uwierzyć, że moje decyzje są zawsze dokładne. Albo to jest. Wiemy, że nawet matki, które wyglądają zdrowo – te, które mogą być uznane za statystycznie przeciętne – mogą zacząć krwawić lub mieć wypadnięcie pępowiny lub inną nieprzewidzianą sytuację nagłą. W tych rzadkich przypadkach chirurgiczna opieka położnicza ratuje życie. Po obu stronach Atlantyku tolerancja na możliwość katastrofy w chwili, w której oczekuje się głębokiej radości, jest zrozumiała, niska.
To, co różni się między Wielką Brytanią a Stanami Zjednoczonymi, to sposób, w jaki ta możliwość jest prezentowana i zarządzana. NICE i American College of Położnicy i ginekolodzy (ACOG) uznają, że niemowlęta urodzone w domu narażone są na ryzyko, którego można uniknąć w szpitalu. Zwłaszcza w przypadku matek po raz pierwszy ryzyko urodzenia dziecka z poważnymi problemami medycznymi jest dwa do trzech razy wyższe w domu niż w szpitalu. 1,3 W rezultacie 45% brytyjskich matek po raz pierwszy zamierzają urodzić w domu, ostatecznie zostaną przeniesione do położnej położnej w trakcie porodu.1 Mimo to NICE przedstawia poród domowy jako rozsądną, preferencyjną opcję i podkreśla ryzyko nadinterpretacji w szpitalach.1 Z kolei ACOG silnie podkreśla ryzyko nieinterwencji i jednoznacznie stwierdza, że szpitale i porodowiska są najbezpieczniejszym miejscem narodzin 3.
W centrum tej debaty nie jest o wyższości położnych nad lekarzami lub szpitalami w domach. Chodzi o intensywność leczenia i kiedy wystarczy. Prawie wszyscy Amerykanie rodzą się obecnie w placówkach, które są w zasadzie jednostkami intensywnej opieki medycznej (OIOM): piętra robocizny mają wielopłaszczyznowe monitory telemetryczne, leki wymagające minutowego miareczkowania i jedne z najwyższych wskaźników kadrowych w szpitalu. Większość podłóg roboczych jest rzeczywiście bardziej intensywna niż inne oddziały na oddziale ICU, ponieważ zawierają one własne sale operacyjne.
Z pewnością każdy poród nie wymaga OIT. Obecnie 5 z 10 najczęstszych interwencji medycznych przeprowadzanych w Stanach Zjednoczonych wiąże się z porodem, a cięcia cesarskie są najczęściej przeprowadzanymi poważnymi zabiegami chirurgicznymi na całym świecie. Zagrożenia, które dotyczą Brytyjczyków, są realne. Poważne powikłania, takie jak krwotok, ciężkie zakażenia i uszkodzenie narządów, występują trzy razy częściej w przypadku cesarskiego cięcia, niż w przypadku porodu z pochwami (2,7% w porównaniu z 0,9%).
Jednym z powodów, dla których ryzyko związane z porodem szpitalnym prowadzonym przez lekarza wydaje się bardziej widoczne w Wielkiej Brytanii, jest to, że nie ma tam mniejszej skuteczności niż w Stanach Zjednoczonych. Dostęp do opieki jest dany. Brytyjskie kobiety, które rodzą się poza szpitalem, otrzymują skupioną, bezpośrednią uwagę wykwalifikowanej położnej. Gdy potrzebna jest bardziej intensywna opieka, istnieją jasne protokoły i mechanizmy ułatwiające przejście do szpitala. Fakt, że prawie połowa matek, które po raz pierwszy zamierzają urodzić się w domu, trafia do szpitali, może być oznaką działającego systemu, a nie upośledzającego. W tym kontekście, szczególnie dla kobiet wielodzietnych, które mają niższe wskaźniki transferu, rodzą się w zaciszu domowym i nie tylko wydają się rozsądne – wydaje się to lepsze.
W Stanach Zjednoczonych dostęp do opieki położniczej, która jest koordynowana między domami, przychodniami i szpitalami, jest nierzetelny i nietypowy
[hasła pokrewne: medicover łódź pomorska, infusion, ruptura ]

Tags: , ,

No Responses to “NICE Delivery – The Cross-Atlantic Divide over Treatment Intensity in Childbirth ad”

 1. Nina says:

  wlasnie z jelita grubego sie wchłaniają

 2. Hyper says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: suplementy[...]

 3. Damian says:

  Nie rozumiem po co pisać taki artykuł.

 4. New Cycle says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: błędy medyczne[...]

 5. Tymoteusz says:

  Taki sok jest smaczny, a witaminy i enzymy zawarte w nim działają natychmiast

 6. Joanna says:

  [..] Odniesienie w tekscie do gabinet ginekologiczny warszawa[...]

 7. Elena says:

  Polska sluzba zdrowia nie jest taka zla

Powiązane tematy z artykułem: infusion medicover łódź pomorska ruptura