Gruźlica wśród osób bezdomnych – zapobieganie kolejnemu wybuchowi poprzez działania wspólnotowe ad

Niemniej jednak po drodze pojawiło się kilka wyzwań, w tym podejście do leczenia utajonego zakażenia gruźlicą. Z różnych powodów wielu pacjentów nie zgadzało się z pojęciem leczenia: niektórzy obawiali się, że rozpoczęcie leczenia gruźlicy będzie stygmatyzacją; inni cytowali obawy dotyczące skutków ubocznych, długiego czasu leczenia lub potrzeby unikania alkoholu podczas przyjmowania izoniazydu. Nawet gdy oferowano im korzyści z 12-tygodniowego schematu, wielu nie interesowało DOT i cotygodniowych wizyt klinicznych. Najwyraźniej potrzebna była zmiana kulturowa. Dzięki wdrożeniu logistyki DOT i 12-tygodniowemu reżimowi w naszym formularzu, nasza grupa skupiła się na tworzeniu zachęt. Pieniądze, bony spożywcze i inne zachęty zostały zalecane w celu wzmocnienia przestrzegania uciążliwych reżimów leczenia, szczególnie tych wymagających DOT. Jednak niewiele jest opublikowanych materiałów na temat doświadczeń z zachętami w bezdomnych społecznościach. Naszym celem było pozyskanie wsparcia sąsiedniej społeczności Pioneer Square. Zwróciliśmy się do lokalnych restauracji i sklepów spożywczych, aby zapytać o kupony na żywność i hurtowe sklepy odzieżowe dotyczące darowizn w zimnych warunkach pogodowych. Znaleźliśmy szerokie poparcie dla zaangażowania społeczności, a sprzedawcy obiecali dostarczać żywność lub ubrania w znacznie obniżonych cenach.
Naszym następnym krokiem było zdobycie kapitału. Po zbliżeniu się do organizacji pozarządowych i instytucji akademickich, w tym lokalnego klubu Rotary w Seattle, indywidualnych darczyńców zainteresowanych działaniami medycznymi i innymi organizacjami charytatywnymi, zebraliśmy prawie 3 000 USD na kupno bonów na posiłki w piekarni i restauracji znajdującej się w bloku kilku schronisk dla bezdomnych na placu Pioneer Square. . Piekarnia zgodziła się wydawać bon podarunkowy po obniżonej cenie na zakup pełnych posiłków, które pacjenci mogliby wykorzystać po wizycie DOT. Udało nam się kupić prawie 600 bonów na posiłki za posiłki, które kosztują do 10 USD za sztukę. Ponieważ izoniazyd i rifapentyna są lepiej tolerowane w pełnym żołądku, ta zachęta była idealna – szczególnie w obliczu obaw pacjentów o brakujące posiłki schronienia do udziału w sesjach klinicznych.
Nasi darczyńcy i współpracownicy piekarni zainwestowali w ten program i współpracowali z naszą kliniką, aby rozwiązać problemy. Na przykład obawy związane z naruszeniem poufności pacjenta zostały złagodzone, gdy piekarnia zapewniła nas, że kupony na posiłki wyglądają dokładnie tak samo, jak zwykłe karty podarunkowe. Nasz największy dawca pozwolił nam ubiegać się o większe dotacje, aby pomóc w utrzymaniu programu. Co najważniejsze, nasi pacjenci wyrazili zgodę. W nieoficjalnych rozmowach pacjenci, którzy pomyślnie ukończyli 12-tygodniowy reżim, powiedzieli nam, że bony na posiłki zakończyły swój udział, że bez bonów byłyby mało prawdopodobne, aby pojawiły się na sesjach DOT i że zachęta do poddania się terapii nie wydaje się łapówką. Jeden z pacjentów zauważył, że zachęty pokazują kliniki świadomość ich trudnego życia i gotowość do adaptacji holistycznego podejścia do skutecznej opieki zdrowotnej.
Jesteśmy w trakcie powiększania naszego programu. Dostawcy w naszym systemie mogą korzystać z reżimu 12-tygodniowego według własnego uznania; na ogół zarezerwowano go dla pacjentów, u których stwierdzono wyższe niż przeciętne ryzyko nieprzestrzegania standardowej monoterapii
[patrz też: balsam szostakowskiego do picia, ruptura zielona góra, ruptura ]

Tags: , ,

No Responses to “Gruźlica wśród osób bezdomnych – zapobieganie kolejnemu wybuchowi poprzez działania wspólnotowe ad”

 1. Filip says:

  Mam obsesję punkcie potworności jaką jest tętniak mózgu.

 2. Accidental Genius says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: odszkodowania za błędy lekarskie[...]

 3. Rozalia says:

  Tętniak mózgu objawy niepozorne

 4. Martyna says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: odszkodowania za wypadek[...]

 5. Toe says:

  Istotne znaczenie mają tu metabolity wtórne

 6. Broomspun says:

  [..] Odniesienie w tekscie do dentysta Żoliborz[...]

 7. Jester says:

  na nadciśnienie, wystarczy suplementacja

Powiązane tematy z artykułem: balsam szostakowskiego do picia medicover łódź piłsudskiego ruptura