Więcej na temat kontroli prezydenta

Dr Rubenfeld (wydanie z 27 lipca) przedstawia niedawne badanie fizykalne prezydenta Billa Clintona2 jako rutynowe badanie zdrowego 48-letniego mężczyzny , a zatem niewłaściwe w swojej złożoności. Uważa on, że ten zły przykład może zwiększyć poczucie uprawnień, które sprawia, że więcej opieki zdrowotnej wydaje się lepsze, zwłaszcza gdy wydawane są pieniądze innych ludzi.
Chociaż Prezydent może być postrzegany jako przywódca moralny, może być również postrzegany jako człowiek, którego działania dotyczą wszystkich Amerykanów. Fizyczne zdrowie na pewno ma istotny wpływ na zdolność do mądrego działania. Powstaje zatem pytanie: czy zwykłe zasady mają zastosowanie do wszystkich, bez względu na to, jakie obowiązki i kompetencje tej osoby dotyczą innych.
Były lekarz prezydencki Burton Lee tak sądził. Traktując George a Busha jak zwykłego pacjenta, a nie jak VIP , pominął badanie funkcji tarczycy podczas okresowego badania fizykalnego Busha (wytyczne American College of Physicians odradzają badanie tarczycy w przypadku braku sugestywnych objawów) .3 Wkrótce po jego fizycznie, Bush nakazał Stany Zjednoczone przystąpić do wojny w Zatoce Perskiej, wbrew zaleceniom swoich starszych doradców. Dopiero wtedy pojawienie się migotania przedsionków zwiastowało obecność podstawowej nadczynności tarczycy.
Ponieważ nadczynność tarczycy może sprzyjać impulsywności, publicysta z New York Times, Lawrence Altman, zastanawiał się redakcyjnie, czy to, co jest efektywne kosztowo dla zwykłego pacjenta, jest podobne dla prezydenta3. Czy wcześniejsze wykrycie zmieniło politykę prezydencką. Pytanie to spotkało się z zaskakująco małą uwagą ze strony społeczności medycznej, chociaż wzrost kosztów badania tarczycy jest niewielki, a testy są powszechne w codziennej praktyce.
Cała medycyna wymaga obliczenia kursów. Ale czy margines tolerancji dla błędu jest taki sam dla wszystkich. W sensie intelektualnym mam wątpliwości co do szczegółowości fizycznej Clintona, ale biorąc pod uwagę doświadczenie z jego poprzednikiem, uważam, że prezydencja gwarantuje wyższy standard niż wytyczne przeznaczone do powszechnego użytku.
Philip R. Alper, MD
1838 El Camino Real, Burlingame, CA 94010
3 Referencje1. Rubenfeld GD. Kolejna prawdziwie prezydencka kontrola. N Engl J Med 1995; 333: 260-261
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Altman LK. Clinton jest o kilka funtów cięższy, ale w dobrym stanie zdrowia, mówi lekarz. New York Times. 25 marca 1995: 8.
Google Scholar
3. Altman LK. Tarczyca prezydenta: pytania o nastrój. New York Times. 21 maja 1991 r .: B5.
Google Scholar
Odpowiedź
Dr Rubenfeld odpowiada:
Do redakcji: W moim liście nie podjęto kwestii, czy obowiązki dyrektora generalnego uzasadniają wyższy standard opieki zdrowotnej niż ten przyznawany przeciętnemu 48-letniemu mężczyźnie.
Powołując się na dowody i opinię eksperta, zastanawiałem się, co dr Alper najwyraźniej akceptuje w sposób dorozumiany. Czy kontrola przez prezydenta z rozległymi testami laboratoryjnymi i konsultacjami specjalistycznymi stanowi koniecznie wyższy standard ogólnej opieki medycznej dla zdrowych osób dorosłych.
Wybór optymalnej strategii badań przesiewowych obejmuje ważenie złożonego zestawu zmiennych, które obejmują chorobowość, dokładność testów, umiejętność skutecznego leczenia odkrytych dolegliwości oraz konsekwencje wyników fałszywie dodatnich. Chociaż zawód pacjenta może narzucać czujność w przypadku określonych chorób, anegdoty dotyczące niedawno utraconych spraw lub postrzeganego statusu VIP nie powinny odgrywać roli w podejmowaniu decyzji dotyczących opieki zdrowotnej. Wykazanie, że profil biochemiczny i fizjologiczny prezydenta leży w normalnym zakresie, może mieć pewne zalety polityczne. Twierdzę jednak, że mają one niewiele wspólnego z tym, że prezydent lub jego decyzje są zdrowsze.
Ten intensywny poziom rutynowej opieki wysyła jasny i prawdopodobnie błędny komunikat do amerykańskiej opinii publicznej na temat tego, co stanowi optymalną praktykę medyczną. Jeśli obowiązki pana Clintona uzasadniają domniemane korzyści z kontroli prezydenckiej, to co z członkami Kongresu, duchownymi, lekarzami lub moją matką w New Jersey.
Prezydent Clinton uznał ważną część wytycznych opartych na dowodach naukowych, które mogą odgrywać rolę w poprawie jakości i skuteczności opieki zdrowotnej.2 Warto zauważyć, że Pacjent Clinton i jego lekarze decydują się na praktykę w inny sposób.
Gordon D. Rubenfeld, MD
University of Washington, Seattle, WA 98195
2 Referencje1. Przewodnik po klinicznych usługach prewencyjnych: ocena skuteczności 169 interwencji: raport grupy zadaniowej US Preventive Services. Baltimore: Williams & Wilkins, 1989.
Google Scholar
2. Wniosek reformy prezydenta Clintona w sprawie opieki zdrowotnej i ustawa o bezpieczeństwie zdrowotnym. Przewodnik Medicare i Medicaid. Raport nr 773. Chicago: Commerce Clearing House, 1993: 833-8.
Google Scholar
[przypisy: infusion, supradent, oftalmika bydgoszcz ]

Tags: , ,

No Responses to “Więcej na temat kontroli prezydenta”

 1. Onion King says:

  Dużo błonnika, to wkrótce będzie awitaminoza

 2. Mia says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: Ćwiczenia fizyczne[...]

 3. Urszula says:

  Myślę, że warto się skonsultować z lekarzem czy nadal to polecają

 4. Albert says:

  Article marked with the noticed of: dermatologia estetyczna warszawa[...]

 5. Gustaw says:

  korzystnie działaja na zmiejszenie cukru, cholesterolu i wzmocnienie naczyń krwionosnych

Powiązane tematy z artykułem: infusion oftalmika bydgoszcz supradent