Świadoma zgoda i pierwsza poprawka cd

Zamiast chronić autonomię pacjenta, prawo Karoliny Północnej zmusiło pacjenta do podjęcia pozytywnych kroków, aby uchronić się przed niepożądanym, niepokojącym lub niepomocnym wystąpieniem od lekarza, na którym polega, aby uzyskać indywidualną opiekę. Ta szarada poniża zarówno lekarza, jak i pacjenta. Przypadki te przedstawiają dwa radykalnie odmienne poglądy na świadomą zgodę: tradycyjny pogląd, że racjonalne podejmowanie decyzji i autonomię pacjenta są najlepiej chronione poprzez umożliwienie lekarzom dostosowania ujawnień do potrzeb i preferencji ich pacjentów; oraz pogląd, że rząd może użyć świadomej zgody, aby zachęcić do podejmowania konkretnych decyzji, regulując, jakie testy muszą wykonywać lekarze, jakie informacje muszą przedstawić oraz jakich informacji nie mogą uzyskać.
Przepisy określające dokładnie to, co mówią lekarze, niezależnie od potrzeb i preferencji pacjentów, kpią z świadomej zgody i autonomii pacjenta. Przepisy zmuszające lekarzy do wypowiadania się w imieniu państwa pozbawiają profesjonalistów profesjonalnego osądu i odpowiedzialności za działanie w najlepszym interesie pacjentów. Pierwsza Poprawka została przyjęta, aby powstrzymać rząd przed kontrolowaniem tego, co mówią ludzie, w tym lekarze. Ochrona praw pacjentów nie powinna być wykorzystywana jako pretekst do promowania partyjnych celów politycznych w sali egzaminacyjnej.
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Z Departamentu Zdrowia, Bioetyki i Praw Człowieka, Boston University School of Public Health, Boston.

1. Planowane rodzicielstwo w południowo-wschodniej Pensylwanii przeciwko Casey, 505 US 833 (1992).

2. Stuart v. Camnitz, 774 F.3d 238 (4 Cir., 2014).

3. Zauderer przeciwko Urzędowi ds. Dyscypliny, 471 US 626 (1985).

4. Tex. Med. Dostawcy wykonujący obsługę aborcji. v. Lakey, 667 F.3d 570 (5th Cir. 2012).

5. Wollschlaeger przeciwko Florydzie, 760 F.3d 1195 (11 października 2014 r.).

Powołując się na artykuły (3)
Komentarze (6)
Uprawnienia
Ryciny / Media