Strategia dotycząca zdrowia rodzinnego w Brazylii – zapewnienie podstawowej opieki zdrowotnej dla społeczności w uniwersalnym systemie opieki zdrowotnej czesc 4

Silva podejrzewa, że jest w ciąży, najpierw mówi jej zaufanemu agentowi zdrowia i sąsiadce, pani Oliveira. Pani Oliveira umawia się z panią Silvą na stanowisku zdrowia Health Health Strategy (FHS), gdzie asystent pielęgniarki sprawdza jej ciśnienie krwi i wagę. Następnie Silva bierze udział w sesji grupowej dotyczącej ciąży, porodu i karmienia piersią, w której uczestnicy, którzy już mieli dzieci, dzielą się swoimi doświadczeniami. Może również uczestniczyć w zajęciach medytacyjnych dla kobiet w ciąży lub uczestniczyć w innych programach dostępnych w niektórych punktach zdrowia. Ponieważ ciąża Pani Silvy jest normalna, pielęgniarka otrzymuje opiekę prenatalną, ale jeśli pojawią się komplikacje, zostanie skierowana do lekarza w zespole ds. Zdrowia rodzinnego. Otrzymała kartę z kartą pacjenta, a pielęgniarka wypełnia kopię dokumentacji zespołu opieki zdrowotnej. Pielęgniarka przekazuje Pani Silvie informacje o ciąży, kile i ludzkim wirusie niedoboru odporności oraz zapewnia wszelką standardową opiekę profilaktyczną, jakiej potrzebuje, na przykład szczepienia. Ponieważ jej stanowisko zdrowia ma dentystę, pani Silva korzysta z okazji, by sprawdzić zęby. Zostaje ona następnie wysłana do miejskiego ośrodka zdrowia w celu przeprowadzenia badań krwi i moczu.
Jeśli Pani Silva nie skorzysta z opieki prenatalnej, Pani Oliveira sprawdza się u niej w domu i pomaga jej zmienić termin wizyty. Wszelkie potrzebne jej lekarstwa są dostępne bezpłatnie w punkcie zdrowia, ponieważ Pani Silva jest zarejestrowana w FHS. Musi zapłacić tylko za podróż do miejskiego ośrodka zdrowia na testy i do lokalnej jednostki położniczej, kiedy wchodzi do pracy. Najprawdopodobniej będzie miała normalną porcję dopochwową, chociaż C-sekcje są powszechne (> 50%) wśród kobiet z klasy średniej z prywatnymi planami zdrowotnymi.
Po porodzie, opieka poporodowa, w tym krótkie kontrole pediatryczne, będzie w jednostce położniczej, ale pani Silva otrzyma wizytę domową od pani Oliveira i pielęgniarki rodzinnej służby zdrowia w dniu powrotu do domu. Kolejne wizyty domowe będą planowane w zależności od potrzeb. Pani Oliveira i pielęgniarka będą na początku monitorować wzrost i rozwój dziecka co dwa tygodnie, następnie co miesiąc przez pierwsze 2 lata.

Zawał mięśnia sercowego
55-letni mężczyzna bez poważnych schorzeń ma umiarkowanie ciężki zawał mięśnia sercowego.
Kiedy Pan Santos odczuwa ból w klatce piersiowej, przechodzi do miejscowego stanu zdrowia w Family Health Strategy (FHS) i jest natychmiast widziany przez lekarza. Zostaje umieszczony w sali obserwacyjnej, gdzie otrzymuje tlen i środek przeciwbólowy. Stan zdrowia nie ma wyposażenia elektrokardiograficznego (EKG), więc lekarz wzywa ambulans, który, ponieważ stanowisko zdrowia znajduje się 5 km od miasta, zajmuje 20 minut.
W szpitalu, Pan Santos jest zabierany najpierw do kliniki drugiego stopnia, gdzie zawał mięśnia sercowego jest potwierdzony na EKG. W razie potrzeby podaje się mu środki trombolityczne. Jednak z powodu ciężkości zawału przechodzi on na oddział intensywnej terapii szpitala uniwersyteckiego w celu przeprowadzenia plastyki naczyń. Pozostaje w szpitalu przez 6 dni.
W dniu, w którym wraca do domu, pan Santos odwiedzany jest przez swojego lokalnego agenta ds. Zdrowia, który mieszka w pobliżu i który pomaga mu w zrozumieniu celów jego nowych leków i opracowaniu harmonogramu administracyjnego
[przypisy: szybin, balsam szostakowskiego do picia, medicover strumykowa ]

Tags: , ,

No Responses to “Strategia dotycząca zdrowia rodzinnego w Brazylii – zapewnienie podstawowej opieki zdrowotnej dla społeczności w uniwersalnym systemie opieki zdrowotnej czesc 4”

 1. Nightmare King says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: mezoterapia igłowa warszawa[...]

 2. Little Cobra says:

  Takie bóle nie są przyjemne

 3. Ada says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: Odtrucie alkoholowe Warszawa[...]

 4. Grave Digger says:

  od 3 dni boli mnie brzuch z prawej strony kłuje mnie cos

 5. Washer says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: laserowe leczenie żylaków[...]

 6. Lilianna says:

  Oprócz tego że masz problemy z tarczyca to prawdopodobnie cierpisz na tężyczkę utajona

Powiązane tematy z artykułem: balsam szostakowskiego do picia medicover strumykowa szybin