Rozwiązania rynkowe w zakresie przeciwdziałania praktykom ograniczającym konkurencję – Odrzucenie rozliczenia partnerów cd

Ale ponieważ Commonwealth, podobnie jak reszta kraju, będzie nadal mieć niezrównoważone koszty opieki zdrowotnej, uważamy, że nie wystarczy powstrzymać dominujące systemy szpitalne przed zdobyciem większej mocy. Polityki muszą zachęcać innowacyjnych uczestników. I w tym tkwi realne niebezpieczeństwo stosowania środków zaradczych w celu powstrzymania ekspansji dominujących systemów szpitalnych: osady te często oznaczają milczącą współpracę między dominującymi szpitalami i decydentami, robiąc tyle samo, aby umocnić dominację szpitala, by powstrzymać ekspansję. Reprezentują politykę publiczną zorientowaną na użyteczność, a nie na innowacje. Potrzebujemy strategii, które rzucają wyzwanie ekspansji i chronią konkurencję, a nie te, które pomagają dominującemu graczowi. Mamy własną listę: zachęcanie do reformy płatności, która nagradza jakość i opłacalność; liberalizacja rozporządzeń dotyczących zakresu praktyk, zasad licencjonowania i innych zakazów pozwalających na bardziej efektywne wykorzystanie zasobów ludzkich; zapewnienie, że regulacje zawodowe, granice państwowe i przepisy FDA nie utrudniają telemedycyny i produktów cyfrowych umożliwiających mobilne zarządzanie zdrowiem; oraz dopracowanie zasad antikiksu i ograniczeń zwrotu kosztów, aby umożliwić dostawcom podejmowanie twórczych, zintegrowanych przedsięwzięć, które mogłyby zrewolucjonizować świadczenie opieki. Istnieje wiele prawników, którzy mogą pomóc w promowaniu polityk zorientowanych na innowacje.
Zamiast skupiać się wyłącznie na regulacji dominujących systemów szpitalnych, decydenci powinni również realizować strategie, które mogą sprzyjać prawdziwej konkurencji i innowacjom w zakresie ceny, dostępności i jakości opieki.
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 4 marca 2015 r. O godzinie.
Z Harvard Business School, Boston (REH, KAS); oraz Duke University Medical School (KAS) i Duke University School of Law (BDR) – obie w Durham, NC.

1. Biuro prokuratora generalnego Martha Coakley. Badanie trendów kosztów i czynników kosztowych w opiece zdrowotnej, 16 marca 2010 r. (Http://www.mass.gov/ago/docs/healthcare/2010-hcctd.pdf).

2. Mass.gov. Opinia publiczna na temat proponowanego porozumienia między partnerami (http://www.mass.gov/ago/bureaus/public-protection-and-advocacy/the-antitrust-division/public-comment-partners-settlement.html).

3. Liczba transakcji szpitalnych wzrosła w 2013 r. Według nowej analizy Kaufman Hall. Reuters, 10 kwietnia 2014 r. (Http://www.reuters.com/article/2014/04/10/il-kaufman-hall-idUSnBw106277a+100+BSW20140410).

4. Dafny LS. Szacowanie i identyfikacja efektów połączenia: wniosek do fuzji szpitali. J Law Econ 2009; 52: 523-550
Crossref Web of Science
5. Uścisk dłoni, który uczynił historię służby zdrowia. Boston Globe. 28 grudnia 2008 r. (Http://www.bostonglobe.com/specials/2008/12/28/handshake-that-made-healthcare-history/QiWbywqb8olJsA3IZ11o1H/story.html).

Powołanie się na artykuł (1)
Komentarze (4)
Uprawnienia
Ryciny / Media