Posiadanie i walka z ebolą – lekcje zdrowia publicznego od lekarza zwróciły pacjenta cd

Zagrożenie kwarantanną może spowodować, że chorzy odradzają się z ubieganiem się o leczenie, a zarówno obywatele krajów dotkniętych chorobą, jak i osoby świadczące opiekę zdrowotną wracające z tych krajów mogą zmienić swoje plany podróży lub zgłosić niewłaściwą ekspozycję, aby uniknąć kwarantanny. Wdrożenie ograniczeń, które nie są zgodne z zaleceniami Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorób4, również podważa i podważa zaufanie do naszej zdolności do spójnego reagowania na kryzysy zdrowia publicznego. W czasach zagrożenia dla naszego zdrowia publicznego potrzebujemy jednej pragmatycznej reakcji, a nie 50 punktów widzenia, które zmieniają się wraz z bliskością kolejnych wyborów. Co więcej, gdyby reakcja na politykę publiczną w Stanach Zjednoczonych podważyła wysiłki mające na celu wysłanie większej liczby ochotników do Afryki Zachodniej, a tym samym pozwoliła, by wybuch choroby trwał dłużej, niż być może, wszyscy bylibyśmy winni. Zamiast witani jako szanowani humanitarni, moi amerykańscy koledzy, którzy powrócili do domu z powodu walki z ebolą, byli traktowani jak pariasi. Uważam, że wysyłamy złą wiadomość, nakładając 21-dniowy okres oczekiwania, zanim będą mogli przejść od zagrożenia zdrowia publicznego do bohatera. Jako społeczeństwo uznajemy, że niektórzy z naszych najlepiej wyszkolonych lekarzy i pracowników służby zdrowia biorą udział w potencjalnie śmiertelnej misji, ponieważ nie powstrzymanie epidemii u jej źródła zagraża wszystkim. Powinniśmy także wierzyć, że ci profesjonaliści będą przestrzegać sprawdzonych, opartych na nauce protokołów i chronić swoich bliskich poprzez monitorowanie siebie. To zadziałało dla mnie i zadziałało dla setek moich kolegów, którzy powrócili z tej epidemii wirusa Ebola i nie infekowali nikogo.
Dla wielu polityków obecna epidemia Eboli zakończyła się 4 listopada 2014 r., W dniu wyborów średniookresowych (i przypadkiem, w dniu, w którym rozpadła się moja gorączka). W przypadku amerykańskich mediów skończyło się tydzień później, kiedy wyszedłem ze szpitala Bellevue, a kraj oficjalnie był wolny od eboli. Ale prawdziwa epidemia Eboli wciąż szaleje w Afryce Zachodniej. Liczba nowych przypadków ustabilizowała się na niektórych obszarach, a spadła w innych, ale ponad 23 000 osób zostało zarażonych, a wiele z nich wciąż umiera z powodu tej choroby.
Kiedy patrzymy wstecz na tę epidemię, mam nadzieję, że zrozumiemy, że strach spowodował naszą początkową niezdecydowanie reakcję – i spowodował, że źle zareagowaliśmy, kiedy w końcu to zrobiliśmy. Wiem, jak realny jest strach przed Ebolą, ale musimy go pokonać. Wszyscy tracimy, gdy pozwalamy na irracjonalny strach, napędzany częściowo przez oceny w prime time i polityczną celowość, aby zastąpić pragmatyczną gotowość zdrowia publicznego.
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 25 lutego 2015 r. O godzinie.
Z Wydziału Medycyny Ratunkowej, Columbia University College of Physicians and Surgeons, New York; oraz Médecins sans Fronti.res, Centrum Operacyjne Bruksela, Guéckédou, Gwinea.

1. Cavanaugh T. Dziwna nauka: CNN nazywa Ebolę ISIS bio-agentów . National Review Online. 6 października 2014 r. (Http://www.nationalreview.com/article/389678/weird-science-cnn-calls-ebola-isis-bio-agents-tim-cavanaugh).

2 Pielęgniarki w sprzętach ochronnych dostały Ebolę, dlaczego byś nie. Fox News (Associated Press). 16 października 2014 r. (Http://www.foxnews.com/health/2014/10/16/nurses-in-safety-gear-got-ebola-why-wouldnt).

3. Cohen E. Ebola w powietrzu. Koszmar, który może się zdarzyć. CNN. 6 października 2014 r. (Http://www.cnn.com/2014/09/12/health/ebola-airborne).

4. Centra kontroli i zapobiegania chorobom. Tymczasowe amerykańskie wytyczne dotyczące monitorowania i przemieszczania osób z potencjalnym narażeniem na wirusa Ebola. 24 grudnia 2014 r. (Http://www.cdc.gov/vhf/ebola/pdf/monitoring-and-movement.pdf).

5. Światowa Organizacja Zdrowia. Raport sytuacyjny Eboli. 18 lutego 2015 r. (Http://apps.who.int/ebola/en/ebola-situation-report/situation-reports/ebola-situation-report-18- luty 2015).

Artykuły cytowane (16)
[podobne: stomatolog poznań, stomatolog Warszawa, stomatolog płock ]

Powiązane tematy z artykułem: stomatolog poznań stomatolog płock stomatolog Warszawa