NICE Delivery – The Cross-Atlantic Divide over Treatment Intensity in Childbirth

Od pokoleń zarówno matki brytyjskie, jak i amerykańskie zakładały, że najbezpieczniejszym sposobem porodu jest spędzanie wielu godzin, jeśli nie dni, w szpitalnym łóżku pod nadzorem położnika. Teraz nowe wytyczne rzucają wyzwanie tym głęboko zakorzenionym przekonaniom. Po przeprowadzeniu oceny opartej na dowodach, Brytyjski Narodowy Instytut Doskonałości w zakresie Opieki Zdrowotnej (NICE) stwierdził, że zdrowe kobiety z prostą ciążą są bezpieczniejsze w porodzie w domu lub w jednostce prowadzonej przez położną niż w szpitalu pod nadzorem położnik.1 Po drugiej stronie stawu rosły brwi. Redakcja New York Times (i inni) zastanawia się: Czy położne są bezpieczniejsze od lekarzy. 2 Jak domy mogą być bezpieczniejsze niż szpitale. Jakie implikacje będą miały brytyjskie wytyczne dla Stanów Zjednoczonych.
Obecnie 9 na 10 dzieci urodzonych w Wielkiej Brytanii jest dostarczanych w szpitalnych oddziałach położniczych prowadzonych przez lekarzy (w Stanach Zjednoczonych odsetek ten jest zbliżony do 99 na 100). 1.3 NICE nie narzuca typowi lub narodzinom lekarza ustanawia i jasno stwierdza, że kobiety powinny mieć swobodę dokonywania wyborów zgodnych z ich potrzebami i preferencjami. Jednak brytyjska National Health Service uważa, że po wdrożeniu nowych wytycznych preferencje te mogą ulec zmianie. Oczekuje się, że tysiące brytyjskich kobiet rocznie będzie wolało unikać hospitalizacji – przynajmniej częściowo z troski o własne bezpieczeństwo i oczekiwania, że ich dzieci nie będą w gorszej sytuacji.
Stawki samoistnego porodu Vertex, przeniesienia do opieki położniczej i zabiegów położniczych dla każdego planowanego miejsca urodzenia wśród kobiet z wieloma ciężarnymi z ciążą niskiego ryzyka. Argument bezpieczeństwa przeciwko porodom szpitalnym prowadzonym przez lekarza jest prosty i zniewalający: położnicy, którzy zostali wyszkoleni używanie skalpeli i otoczenie salami operacyjnymi jest o wiele bardziej prawdopodobne niż położne w celu pobrania tych skalpeli i użycia ich (patrz tabela) .4 Dla kobiet rodzących, wiele interwencji, które stały się powszechne podczas porodu, jest nieprzyjemne i może prowadzić do powikłania, w tym infekcje nabyte w szpitalu. W przypadku niemowląt interwencje rzadko wydają się pomocne. Spośród wielu kobiet w dużym badaniu kohortowym, dzieci urodzone z poważnymi problemami medycznymi – które obejmowały diagnozy od encefalopatii do martwego płodu – były równie rzadkie (0,2 do 0,3%) w warunkach wysokiej i niskiej interwencji.1
Oczywiście są zastrzeżenia. Wytyczne NICE dotyczą tylko ciąż niskiego ryzyka. Ciąże większości kobiet należą do tej kategorii, ale ciąże u kobiet otyłych lub chorych na cukrzycę są na przykład wykluczone. Ponadto – i być może najważniejsze dla kobiety z ciążą niskiego ryzyka – poród może stać się skomplikowany bez ostrzeżenia. Ustalenie odpowiedniego czasu na interweniowanie jest wyrokiem opartym bardziej na sztuce niż na nauce.
Podobnie jak większość wytycznych opartych na dowodach, zalecenia dotyczące porodu opierają się na środkach tendencji centralnej. Ale to, co jest prawdą dla przeciętnej kobiety, nie jest prawdziwe dla wszystkich. Jak się okazuje, żaden z moich pacjentów nie wierzy, że jest przeciętna, i podejrzewam, że wiele z nich jest poprawnych. Dlatego osobiście nigdy nie wykonuję cięciw cesarskich, które są niepotrzebne: jeśli dziecko początkowo ma niskie wyniki w skali Apgar, jestem przekonany, że zrobiłem cesarskie cięcie w samą porę; jeśli dziecko początkowo ma świetne wyniki w skali Apgar, wciąż robiłem cesarskie cięcie w samą porę
[przypisy: przeglądarka skierowań sanatoryjnych, ginekolog na nfz poznań, darmowe leki dla seniorów ]

Powiązane tematy z artykułem: darmowe leki dla seniorów ginekolog na nfz poznań przeglądarka skierowań sanatoryjnych