NICE Delivery – The Cross-Atlantic Divide over Treatment Intensity in Childbirth cd

Prawie połowa wszystkich hrabstw USA nie ma praktykujących położników ani położnych, więc kobiety często zmuszane są do podróży do odległych placówek oferujących niepotrzebnie skomplikowaną opiekę.2 Niższe placówki opiekuńcze, które mogłyby potencjalnie wypełnić tę lukę – takie jak jednostki porodowe prowadzone przez położne – są bardzo rzadko. W pierwszej kolejności ACOG i Towarzystwo Medycyny Maternity-Fetal wydały oświadczenie konsensusu w lutym 2015 r., W którym podano definicje poziomu opieki macierzyńskiej opartej na placówkach. Jednak w przeciwieństwie do naszych brytyjskich odpowiedników, położnicy z USA nie mają jasnych protokołów określających, kiedy i jak przenosić pacjentów do odpowiednich dla ryzyka zakładów. Ponadto placówki w USA często nie mają formalnych relacji z poleceniami i mogą napotkać finansowe czynniki zniechęcające do przenoszenia pacjentów. Jako wyszkolony w USA ginekolog, nie mam wątpliwości, że Stany Zjednoczone oferują wyjątkową opiekę medycznie skomplikowanych ciąż. Ale można wyciągnąć wnioski z brytyjskiego systemu. Większość kobiet z prostymi ciążami może być naprawdę lepsza w Wielkiej Brytanii.
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Od Beth Israel Deaconess Medical Center, Harvard Medical School i Ariadne Labs for Health Systems Innovation – wszystko w Bostonie.

1. Opieka nadoptoinowa: opieka nad zdrowymi kobietami i ich dziećmi podczas porodu. Londyn: Narodowy Instytut Zdrowia i Opieki Doskonałości, grudzień 2014 r. (Https://www.nice.org.uk/guidance/cg190).

2. Czy położne są bezpieczniejsze niż lekarze. New York Times. 14 grudnia 2014 r. (Http://www.nytimes.com/2014/12/15/opinion/are-midwives-safer-than-doctors.html).

3. Komitet ACOG ds. Praktyki położniczej. Opinia Komitetu ACOG nr 476: planowane urodzenie domu. Obstet Gynecol 2011; 117: 425-428 [Erratum, Obstet Gynecol 2011; 117: 1232.]
Crossref Medline
4. Hollowell J, Puddicombe D, Rowe R i in. Krajowe krajowe badanie kohortowe w miejscu urodzenia: okołoporodowe i matczyne wyniki według planowanego miejsca urodzenia. Program badawczy Birthplace in England. Raport końcowy część 4. Program dostarczania i organizacji usług NIHR, 2011.

5. American College of Położnicy i ginekolodzy, Towarzystwo Medycyny Maternity-Fetal. Konsensus opieki położniczej nr. 1: bezpieczne zapobieganie pierwotnej cesarskiej cięciu. Obstet Gynecol 2014; 123: 693-711
Crossref Medline
Artykuły cytowane (16)
Komentarze (16)