Gruźlica wśród osób bezdomnych – zapobieganie kolejnemu wybuchowi poprzez działania wspólnotowe cd

Zwiększone pokrycie ubogich pacjentów w ramach ACA pozwoliło nam rozważyć leczenie pacjentów, którzy przeszli pozytywny test na ukryte zakażenie gruźlicą podczas egzaminów wstępnych do schroniska. Obiecane długoterminowe finansowanie od naszych darczyńców i stała współpraca z lokalnymi dostawcami zapewniła zrównoważenie naszych zachęt. Z logistycznego punktu widzenia największym wyzwaniem w dostarczaniu DOT było zapewnienie odpowiedniego personelu kliniki. Aby dostarczyć leki, musi być obecna pielęgniarka lub farmaceuta, a każdy pacjent musi mieć dostawcę podstawowej opieki medycznej, aby monitorować wyniki badań laboratoryjnych i postępy pacjenta w trakcie leczenia. W podstawowej opiece zdrowotnej istnieje wiele konkurencyjnych potrzeb, od niekontrolowanej cukrzycy po zdrowie psychiczne i problemy mieszkaniowe. Utrzymująca się gruźlica często spada na liście priorytetów dotyczących czasu personelu i czasu kliniki. Politycznie, stałą praktyczną barierą będzie pomoc działom ochrony zdrowia i administratorom szpitali w dodawaniu 12-tygodniowego schematu do formularzy w całym kraju. Lecz takie podejście do leczenia jest opłacalne, szczególnie w przypadku populacji, które w przeciwnym razie nie ukończyłyby terapii i są obarczone dużym ryzykiem konwersji na aktywną chorobę. Wreszcie, chociaż nasz program jest wciąż młody, wydaje się, że zachęty tylko poluzowały atrakcyjność schematu leczenia i pomogły ułatwić przestrzeganie zaleceń.
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Z Wydziału Medycyny Płuc i Krytycznych Opieki, Brigham i Szpitala dla Kobiet, Boston (VG); i Departamentu Medycyny, Centrum Medycznego Uniwersytetu Waszyngtońskiego (VG, NS, AM), Butners Consulting Services (MB) i Grand Central Bakery (GA-W.) – wszystko w Seattle.

1. Zgłoszona gruźlica w Stanach Zjednoczonych, 2013. Atlanta: Centers for Disease Control and Prevention, October 2014.

2. Sterling TR, Villarino ME, Borisov AS i in. Trzy miesiące stosowania ryfapentyny i izoniazydu w leczeniu utajonego zakażenia gruźlicą. N Engl J Med 2011; 365: 2155-2166
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
3. Holland DP, Sanders GD, Hamilton CD, Stout JE. Koszty i opłacalność czterech schematów leczenia utajonego zakażenia gruźlicą. Am J Respir Crit Care Med 2009; 179: 1055-1060
Crossref Web of Science Medline
4. Centra kontroli i zapobiegania chorobom. Biuletyn informacyjny TB nr 3. Atlanta: Departament Zdrowia i Opieki Społecznej, 2012.

5. Dye C. Praktyczna terapia zapobiegająca gruźlicy. N Engl J Med 2011; 365: 2230-2231
Full Text Web of Science Medline
Powołując się na artykuły (6)
[przypisy: stomatolog płock, dentysta Kraków, dentysta Warszawa Bemowo ]