Dystans społeczny i osoby nieszczepione ad

Jednak sprawa Phillipsa, skupiająca się na pierwszorzędnym prawie pierwokupu i względnie łagodnej chorobie, której można zapobiegać dzięki szczepieniu, potwierdza długotrwały aksjomat, że państwo może wykorzystywać swoją władzę policyjną w sposób, który zastępuje preferencje religijne i rodzicielskie, i nieco obciążenia osób, aby podtrzymać naszą społeczną odpowiedzialność za stosowanie rozsądnych środków w celu ochrony przed epidemiami chorób zakaźnych. Chociaż środki wykluczające stanowią uzasadnione użycie siły policyjnej, gdy istnieje uzasadnione zagrożenie dla zdrowia, pozostają subtelniejsze kwestie prawne i logistyczne. Kto – departamenty zdrowia stanu, dyrektorzy szkół lub jedno i drugie – ma prawo nakazać wykluczenie ze szkoły, używając jakich kryteriów i na jaki okres. Jakie zagrożenia chorobowe powinny wywoływać wykluczenie ze szkoły i jak powinny różnić się wartości progowe między chorobami. Jakie powinny być kary za nieprzestrzeganie przepisów. Oczywiste jest, że należy przestrzegać norm dotyczących konieczności i proporcjonalności, w tym dążenia do dobrowolnej zgodności i unikania przedwczesnego wprowadzania wyłączeń, przedłużania wyłączeń po zakończeniu kryzysu oraz nakładania ograniczeń, które są nieskuteczne w ograniczaniu przenoszenia. Co więcej, koszty restrykcyjnych polityk będą ponoszone w największym stopniu przez osoby o najmniejszych zasobach, tak więc błędne działania na odległość społeczne mają wpływ na sprawiedliwość dystrybutywną.
Tymczasem dyskusja sądu w sprawie Phillipsa o szacunku, jaki sądy przyznają prawomocnym orzeczeniom dotyczącym wykorzystania przez państwo swojej siły policyjnej, ujawnia inny sposób, w jaki można narazić na niebezpieczeństwo zdrowie publiczne. Rodziny skarżących bezskutecznie próbowały nakłonić sąd do rozważenia, czy szczepionki powodują większą szkodę niż dobro. W swojej decyzji o odmowie odpowiedzi na to pytanie sąd wskazał ponownie Jacobsonowi, stwierdzając po części, że jest to determinacja dla władzy ustawodawczej . Implikacją jest to, że gdyby prawodawca był przekonany przez niedokładne informacje, mógł on wprowadzić szkodliwe zdrowie publiczne polityki oparte na tej dezinformacji. Możliwość ta wzmacnia ważną odpowiedzialność ekspertów ds. Zdrowia publicznego, którzy aktywnie angażują się w proces kształtowania polityki, kształcąc ustawodawców i organy regulacyjne w zakresie korzyści zdrowotnych i bezpieczeństwa polityki publicznej, które są oparte na solidnej wiedzy naukowej.
Poza udziałem w takich działaniach edukacyjnych, co mogą zrobić poszczególni lekarze, aby pomóc w dystansie społecznym, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się chorób, którym można zapobiec dzięki szczepionce. Chociaż w większości sytuacji lekarze są w stanie odmówić usług pacjentom nieszczepionym, większość lekarzy prawdopodobnie zgodziłaby się z Amerykańską Akademią Pediatrii, że należy unikać tak skrajnej opcji.5 Takie działanie odmówiłoby niezaszczepionemu dziecku dostępu do szeregu usługi medyczne i stała edukacja zdrowotna i zasiałaby nieufność nie tylko rodziny odmówił opieki, ale także szerszej sieci społecznej rodziny.
Zamiast tego, dostawcy mogą rozważyć inne alternatywy, w tym między innymi ustanowienie protokołów triage dla nieszczepionych dzieci (np. Wstępne telekonsultacje przed prezentacją kliniki) i rezerwowanie wizyt na koniec godzin kliniki. Takie środki mogą umożliwić lekarzom kontynuowanie dialogu z rodzicami z szacunkiem i zaufaniem, sprawić, by dzieci miały ciągły dostęp do opieki, a z czasem zwiększyć prawdopodobieństwo, że niezdecydowany rodzic może ponownie rozważyć opozycję wobec tej ważnej interwencji zdrowotnej.
Wysiłki zmierzające do opanowania chorób, którym można zapobiegać poprzez szczepienia, zmuszają społeczeństwo do stawienia czoła wielu trudnym wyzwaniom, z których wiele wykracza poza kwestię skuteczności naukowej.
[patrz też: zwiotczenie przepony płock, Gliwice zwiotczenie przepony, zwiotczenie przepony ]

Powiązane tematy z artykułem: pekniecie zoladka wkład koronowo korzeniowy cena zwiotczenie przepony