#BlackLivesMatter – Wyzwanie dla społeczności medycznych i zdrowia publicznego cd

Słusznie lub nie, lekarze często mają status społeczny, który nadaje nasz głos większej wiarygodności. Po decyzji wielkiego jury z listopada zeszłego roku, aby nie oskarżyć policjanta, który zastrzelił czarnoskórego nastolatka w Ferguson w stanie Missouri, napisałem do moich pracowników, zauważając, że w tym czasie publicznego oburzenia, ważne jest, aby potwierdzić nasze niezachwiane zobowiązanie do zmniejszania dysproporcji w zdrowiu . Wszyscy możemy to przynajmniej zrobić. Jako matka czarnych dzieci, odczuwam osobistą potrzebę, by społeczeństwo uznało wpływ rasizmu na codzienne życie milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych i gdzie indziej i aby działało na rzecz zakończenia dyskryminacji. Jako lekarz i nowojorski komisarz ds. Zdrowia uważam, że pracownicy służby zdrowia mają wiele do wniesienia wkładu w tę debatę i proces. Nie siedźmy na uboczu.
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 18 lutego 2015 r. O godzinie.
Z biura komisarza, nowojorski Departament Zdrowia i Higieny Psychicznej w Nowym Jorku.

1. Krieger N. Dyskryminacja i nierówności zdrowotne. W: Berkman LF, Kawachi I, Glymour M, wyd. Epidemiologia społeczna. 2nd ed. Nowy Jork: Oxford University Press, 2014: 63-125.

2. Harper S, MacLehose RF, Kaufman JS. Tendencje w czarno-białej luce trwania życia w Stanach Zjednoczonych w latach 1990-2009. Health Aff (Millwood) 2014; 33: 1375-1382
Crossref Web of Science Medline
3. Preambuła do konstytucji Światowej Organizacji Zdrowia przyjęta przez Międzynarodową Konferencję Zdrowia, Nowy Jork, 19-22 czerwca 1946 r .: podpisana 22 lipca 1946 r. Przez przedstawicieli 61 państw (oficjalne zapisy Światowej Organizacji Zdrowia, nie 2, s. 100) i weszła w życie 7 kwietnia 1948 r. (Http://who.int/about/definition/en/print.html).

4. Washington HA. Medyczny apartheid: ciemna historia medycznych eksperymentów na czarnych Amerykanach od czasów kolonialnych do współczesności. Nowy Jork: Doubleday, 2006.

5. Różnorodność siły roboczej lekarza: fakty i liczby. Washington, DC: Association of American Medical Colleges, 2014 (http://aamcdiversityfactsandfigures.org/section-ii-current-status-of-us-physician-workforce/).

Powołując się na artykuły (24)
Komentarze (21)
[patrz też: leksykon leków online, centrum medycyny rodzinnej, darmowe leki dla seniorów ]

Powiązane tematy z artykułem: centrum medycyny rodzinnej darmowe leki dla seniorów leksykon leków online