#BlackLivesMatter – Wyzwanie dla społeczności medycznych i zdrowia publicznego ad

Jeśli naszą rolą jest promowanie zdrowia w tym szerszym znaczeniu, co powinniśmy robić, zarówno indywidualnie, jak i zbiorowo. Wielu pracowników służby zdrowia, którzy uważają to wyzwanie, podejmuje się bezczynności – walka z rasizmem jest zniechęcająca i często postrzegana jako dzieląca i wymagająca działania poza naszym zasięgiem. Chciałbym wierzyć, że istnieją co najmniej trzy rodzaje działań, dzięki którym możemy dokonać zmian: badania krytyczne, reforma wewnętrzna i publiczne poparcie. Zastanawiając się nad tymi możliwościami, dodaję do prawie dwóch stuleci wezwań do krytycznego myślenia i działania wysuniętych przez czarnych amerykańskich lekarzy i ich sojuszników. Po pierwsze, konieczne jest uznanie spuścizny niesprawiedliwości w eksperymentach medycznych oraz fakt, że postęp często dokonywał się kosztem niektórych społeczności. Badacze wykorzystali czarnych Amerykanów na długo przed i po osławionym badaniu na syfilizę Tuskegee.4 Jest jednak miejsce na optymizm. Na przykład w ciągu ostatnich dwudziestu lat nastąpiło powitanie w społecznej epidemiologii i badaniach dokumentujących różnice w zdrowiu. Podczas, gdy ostre różnice rasowe w wynikach zdrowotnych były czasami niewłaściwie przypisywane biologicznym lub genetycznym różnicom w podatności na choroby lub złym indywidualnym wyborom, nowe metody i teorie pozwalają na bardziej krytyczne, zniuansowane analizy, w tym te badające skutki rasizmu. Analizując sposoby, w jakie nierówność rasowa, sama i w połączeniu z innymi formami nierówności społecznych (takich jak te oparte na klasie, płci lub preferencjach seksualnych), szkodzi zdrowiu, naukowcy mogą pobudzić dyskusje na temat odpowiedzialności i odpowiedzialności. Kto jest odpowiedzialny za złe wyniki zdrowotne i jak możemy zmienić te wyniki. Bardziej krytyczne badania nad rasizmem mogą pomóc nam zidentyfikować i działać na podstawie długotrwałych barier dla sprawiedliwości zdrowotnej.
Możemy również wiele zrobić, patrząc wewnętrznie na nasze struktury instytucjonalne. Chociaż siła robocza lekarzy w USA jest bardziej zróżnicowana niż w przeszłości, a niektóre wysiłki zostały poczynione, aby zwrócić uwagę na wartość różnorodności dla poprawy wyników zdrowotnych, tylko 4% lekarzy w USA jest czarnych, w porównaniu z 13% ludności, a liczba czarnych absolwentów szkół medycznych nie wzrosła wyraźnie w ciągu ostatniej dekady. 5 Potrzebujemy wznowienia wysiłków, aby zatrudnić, promować, szkolić i zatrzymywać pracowników w kolorze, aby w pełni reprezentowali różnorodność populacji, którym służymy. Co równie ważne, powinniśmy wyraźnie omówić sposób, w jaki angażujemy się w społeczności koloru, aby zbudować zaufanie i poprawić wyniki zdrowotne. Nasze społeczności docelowe wysokiego ryzyka , często społeczności koloru, posiadają zasoby i wiedzę; doceniając ich przekonania i perspektywy oraz zatrudniając pracowników z tych społeczności, możemy być bardziej pewni, że promujemy właściwą politykę. Odwrotność też jest prawdą. Jeśli nie uda nam się jednoznacznie zbadać naszej polityki i nie zaangażujemy naszych pracowników w dyskusje na temat rasizmu i zdrowia, zwłaszcza w czasie publicznego dialogu na temat stosunków rasowych, możemy nieświadomie wzmocnić status quo, nawet gdy społeczeństwo domaga się reform.
Jeśli chodzi o szersze poparcie, niektórzy lekarze i stażyści mogą wybrać udział w pokojowych demonstracjach; niektórzy mogą pisać artykuły redakcyjne lub prowadzić nauczanie ; inni mogą zaangażować swoich przedstawicieli, aby domagać się zmian w prawie, polityce i praktyce
[więcej w: chirurgiczne usuwanie ósemek dziecięcy, spreżyny talerzowe, chirurgiczne usuwanie ósemek ]

Powiązane tematy z artykułem: chirurgiczne usuwanie ósemek forum kulturystyczne spreżyny talerzowe