Bias, Black Lives i Academic Medicine

W południe czasu pacyficznego standardowego w dniu 10 grudnia 2014 r. Tysiące studentów z 70 szkół medycznych w Stanach Zjednoczonych przeprowadziło cichy tryb Białe płaszcze na czarne życie . Demonstracje te, największe skoordynowane protesty w amerykańskich szkołach medycznych od czasów wojny w Wietnamie, zostały zainicjowane przez studentów medycyny w Kalifornii i rozpowszechnione w całym kraju w odpowiedzi na wezwanie do działania opublikowane na stronie thefreethoughtproject.com: Uważamy, że konieczne jest rozpoczęcie rozmowy na temat naszej roli w zajmowaniu się jawną i domniemaną dyskryminacją i rasizmem w naszych społecznościach oraz refleksji na temat systemowych odchyleń zawartych w naszych programach edukacji medycznej, środowiskach klinicznego uczenia się i podejmowaniu decyzji administracyjnych. Uważamy, że te dyskusje są potrzebne w akademickich placówkach medycznych w całym kraju. Chociaż bodźcem do wymarcia były ogólnokrajowe protesty w odpowiedzi na zabójstwo nieuzbrojonych czarnych mężczyzn przez funkcjonariuszy policji, studenci domagali się zbadania uprzedzeń rasowych w naszym akademickim kraju. centra medyczne.
Jakie są systemowe uprzedzenia w akademickich ośrodkach medycznych i co one mają wspólnego z czarnymi życiami. Istotne mogą być dwie spostrzeżenia dotyczące różnic w opiece zdrowotnej.
Po pierwsze, istnieją dowody na to, że lekarze utrzymują stereotypy oparte na rasie pacjentów, które mogą wpływać na ich decyzje kliniczne. Niejasne uprzedzenie odnosi się do nieświadomych rasowych stereotypów, które wyrastają z naszych osobistych i kulturowych doświadczeń. Te ukryte przekonania mogą również wynikać z braku codziennych interakcji międzykulturowych i międzykulturowych. Chociaż wyraźne uprzedzenie rasowe jest rzadkie wśród lekarzy, nieświadome preferencje wobec białych w porównaniu z czarnymi są powszechnie ujawniane w testach ukrytego błędu1.
Po drugie, pomimo najlepszych intencji lekarzy i centrów medycznych, aby zachować równowagę, utrzymują się czarno-białe dysproporcje w wynikach leczenia, edukacji medycznej i rekrutacji pracowników naukowych. W raporcie z 2002 r. Nierówne leczenie, Instytut Medycyny (IOM) dokonał przeglądu setek badań dotyczących wieku, płci i różnic rasowych w diagnozach medycznych, leczeniu i wynikach opieki zdrowotnej.2 Wnioskiem IOM było, że dla prawie każdej badanej choroby, czarny Amerykanie otrzymywali mniej skuteczną opiekę niż biali Amerykanie. Różnice te utrzymywały się pomimo dopasowania do statusu społeczno-ekonomicznego i ubezpieczeniowego. Pacjenci mniejszościowi otrzymywali mniej zalecanych metod leczenia chorób, od AIDS, przez raka, aż po choroby serca. Luki rasowe w wynikach opieki zdrowotnej utrzymują się. Na przykład luki w kontroli ciśnienia krwi, cholesterolu i glikowanej hemoglobiny między czarnymi i białymi członkami organizacji zajmujących się opieką zdrowotną w Medicare zostały wykryte w całym okresie 2006-2011.
IOM znalazła mocne, ale poszlakowe dowody na rolę uprzedzeń, stereotypów i uprzedzeń w utrwalaniu nierówności w zakresie zdrowia rasowego. Ustalenie, że lekarze mają ukryte uprzedzenia rasowe, nie dowodzi, że wpływa ono na relacje pacjent-lekarz lub zmienia decyzje dotyczące leczenia. Jednak niektóre badania sugerują, że istnieje bezpośredni związek pomiędzy domniemanym uprzedzeniem lekarzy, brak zaufania ze strony czarnych pacjentów i wyniki kliniczne.1 Chociaż przyczyny różnic w opiece zdrowotnej są z pewnością wieloczynnikowe, niejawne uprzedzenia odgrywają pewną rolę.
Niejasne uprzedzenia mogą również wpływać na decyzje administracyjne w akademickich ośrodkach medycznych – decyzje, począwszy od tego, jakie usługi są świadczone, aż po zaakceptowanie planów ubezpieczeniowych, które służą najbardziej pokrzywdzonym członkom grup mniejszościowych, do wyboru dzielnic przy zakładaniu nowych gabinetów lekarskich
[patrz też: stomatologia katowice, Stomatolog Kraków, spreżyny talerzowe ]

Powiązane tematy z artykułem: spreżyny talerzowe Stomatolog Kraków stomatologia katowice