Będąc jak Mike – Strach, Zaufanie i Tragiczna Śmierć Michaela Davidsona

Około godziny 11.00 w dniu 20 stycznia 2015 r. Stephen Pasceri przybył do ośrodka kardiologicznego w Boston s Brigham and Women s Hospital, gdzie spotkał się z Michaelem Davidsonem, 44-letnim chirurgiem, który przeprowadził operację zastawki u Pasceriego. matka kilka miesięcy wcześniej. Davidson wszedł do sali egzaminacyjnej i przywitał się z Pascerim, który strzelił do chirurga z bliskiej odległości, zanim się zabił. Zespół chirurgów z Brigham spędził 9 godzin na sali operacyjnej w daremnej próbie ratowania życia Davidsona. Spekulowano, że Pasceri miał pewne problemy z leczeniem jego matki. Choć przeżyła operację, wkrótce rozwinęła komplikacje, być może w części związane z chorobą płuc. Została przyjęta do innego szpitala, gdzie po ekstubacji doznała krwotoku płucnego. Najwyraźniej była na lekach, których profil działań ubocznych obejmował krwawienie płucne. Fakty te mogły skłonić Pasceriego do obwiniania Davidsona, według brata Pasceriego: On był chirurgiem – powiedział brat do Boston Globe . Nie wiem, czy to przepisał, ale musiał to zrobić.
Prawie tysiąc osób uczestniczyło w pogrzebie Davidsona. Stojąc na tyłach synagogi spotkałem mieszkańca anestezjologii, który podobnie jak Davidson miał trójkę dzieci – podobieństwo, które go ogarnęło. Został przydzielony do sali operacyjnej w dniu, w którym koledzy Davidsona próbowali go uratować, i dziwił się, w jaki sposób ludzie ze wszystkich środowisk szpitalnych zaangażowali się w ten wspólny wysiłek. Żadne z nas nie przyniosło chusteczek na pogrzeb, a kiedy łzy zaczęły płynąć, anestezjolog powiedział: Jest OK – pozwól im spaść .
Wdowa Davidsona, Terri, opisała swojego męża jako Mr. Fix-It. W poprzednim tygodniu ich lodówka się zepsuła; mechanik oświadczył, że jest nieusuwalny i pozostawiony. Tak więc Mike rozebrał wszystko na części, powiedziała i zmontowała je, czyniąc je równie dobrym jak nowym. Ta odmowa zaakceptowania faktu, że niektórych rzeczy nie można naprawić, charakteryzuje Davidsona również zawodowo: był pionierem w dziedzinie kardiochirurgii i kardiologii interwencyjnej dla pacjentów ze złożoną chorobą sercowo-naczyniową, którzy byli zbyt słabi, aby wytrzymać bardziej inwazyjne metody chirurgiczne – mając na celu pomoc ludziom, którzy mogliby być inaczej powiedział: Nic więcej nie możemy dla ciebie zrobić .
W dniach po śmierci Davidsona, strach przeniknął do społeczności medycznej. Niezliczeni ludzie opowiadali mi o zagrożeniu dla pacjentów, o ludziach, których trzeba powstrzymać lub którzy byli źli na niezwróconą rozmowę telefoniczną, raka odkrytego za późno, skutkiem ubocznym leku. Pewien lekarz powiedział mi, że jej ciągłe zaniepokojenie słabością męża w jego małej klinice zostało uogólnione na wszystkich lekarzy: Wszyscy jesteśmy tak bezbronni. Nie ma nic, co by nas chroniło.
Na pogrzebie, najlepszy przyjaciel Davidsona, neurochirurg z Chicago, powiedział, że dzień po śmierci Mike a, w jego klinice pojawił się narzeczony zmarłego pacjenta, którym się opiekował, chcąc z nim porozmawiać. Zaniepokojony, wyszedł, nie wiedząc, czego się spodziewać, biorąc pod uwagę doświadczenie jego przyjaciela poprzedniego dnia. Kobieta czekała na niego z kwiatami i uściskami, aby podziękować mu za opiekę.
Chciałbym myśleć, że ta anegdota jest znacznie bardziej reprezentatywna niż morderstwo, które pozostanie w naszych umysłach znacznie dłuższe
[więcej w: prawo du bois reymonda, skrzep po wyrwaniu zęba, infusion ]

Tags: , ,

No Responses to “Będąc jak Mike – Strach, Zaufanie i Tragiczna Śmierć Michaela Davidsona”

 1. Przemysław says:

  jak byłam ostatnio na wakacjach to strasznie bolał mnei brzuch

 2. Izabela says:

  Article marked with the noticed of: Cytrulina[...]

 3. Nikola says:

  Czytałem, że witamina c zażywana w zbyt dużej ilości wywołuje biegunkę.

 4. Mud Pie Man says:

  [..] Cytowany fragment: Botoks Kielce[...]

 5. Nacho says:

  Wartościowy tekst, ale niepełny.

Powiązane tematy z artykułem: infusion prawo du bois reymonda skrzep po wyrwaniu zęba