Będąc jak Mike – Strach, Zaufanie i Tragiczna Śmierć Michaela Davidsona ad

Przecież przemoc wobec lekarzy, choć powszechna w krajach takich jak Chiny, jest stosunkowo rzadka w Stanach Zjednoczonych. Jedno z badań wykazało na przykład, że w latach 2000-2011 miało miejsce 154 strzelanin związanych z szpitalem 2; lekarze byli ofiarami 3% czasu, a pielęgniarki 5%. Przemoc, która występuje, jest najczęstsza w oddziałach ratunkowych; w jednym badaniu lekarzy pogotowia, 28% zgłosiło atak fizyczny w poprzednim roku.3 Ale chociaż większość lekarzy może wskazać współpracowników, którzy byli celem, dane z Bureau of Labor Statistics sugerują, że częstość zabójstw w ogólnej medycynie i szpitale chirurgiczne są podobne do szpitali prawniczych i są niższe niż stawki w hotelach, biurach nieruchomości i urzędach pracy. Gdybyśmy wyolbrzymili problem przemocy wobec lekarzy, ryzykujemy uchwycenie rozwiązań, które mogą przynieść więcej szkody niż pożytku: wykrywacze metalu. Uzbrojeni lekarze. Potrzeba szukania sensu w tragedii jest zasadniczo ludzka, a mimo to impuls do znalezienia powodów, w których jej nie ma, jest równie niebezpieczny, co terapeutyczny. Czy nie jest to w pewnym sensie źródło naszego problemu. Że kiedy dzieje się coś złego, zakładamy, że istnieje przyczyna, którą można zaradzić, że ktoś jest odpowiedzialny. Zostaliśmy przeszkoleni, aby zadać sobie pytanie: Gdzie popełniłem błąd. Jak mogłem zrobić lepiej. Mówi się nam, że około 98 000 pacjentów umiera w Stanach Zjednoczonych każdego roku z powodu błędów medycznych. Ale skupiając się na pozbyciu się szpitali błędu, czy odmawiamy społeczeństwu krytycznego rozróżnienia. Błąd to nie to samo, co zły wynik. Czasami nie ma powodu, ale samo życie, które pewnego dnia musi się skończyć.
Chesley Sully Sullenberger, pilot, który w 2009 roku bezpiecznie wylądował na Hudson River, stał się zwolennikiem bezpieczeństwa pacjentów, starając się zastosować zasady bezpieczeństwa lotniczego do naszego systemu opieki zdrowotnej. Poproszony o komentarz na temat śmierci dziecka z powodu sepsy w nowojorskim szpitalu, Sullenberger powiedział: Niektórzy w medycynie traktują te śmierci jako nieuniknioną konsekwencję opieki. Ale są niewybaczalne i nie do pomyślenia
Jednak analogia między samolotami a szpitalami jest poważnie wadliwa: ludzie nie wsiadają do samolotów, ponieważ w przeciwnym razie umrą. Oczywiście powinniśmy starać się tak bardzo, aby nasze szpitale były bezpieczne, tak jak my, aby zapewnić bezpieczeństwo podróży lotniczych. Ale porównanie stwarza niemożliwe do wyobrażenia: nikt nie powinien umrzeć.
Na pogrzebie Davidsona jego przyjaciel i kolega, Andy Eisenhauer, riffując na starej reklamie butów Air Jordan, wyjaśnił, jak powinniśmy być jak Mike . W naszej epoce publicznie zgłaszanych wyników, Davidson przyjął pacjentów o największym ryzyku. W środowisku klinicznym, nastawionym na zwiększenie wydajności, chętnie dawał pacjentom czas. W środowisku akademickim, gdzie kariery są dokonywane poprzez publikowanie w swojej dziedzinie, założył sklep z kardiologami interwencyjnymi, mając na celu rozwój opieki klinicznej. Pracując z Eisenhauerem, Davidson szukał zmiany kulturowej: chirurdzy i kardiologowie współpracujący nad przedłużeniem życia w przypadkach, które inni uznali za beznadziejne.
Od dawna istnieje niejawne porozumienie między zawodem a opinią publiczną. Zgodziliśmy się zrobić wszystko, co możemy, jednocześnie rozpoznając, kiedy nie można już więcej zrobić
[patrz też: centrum medycyny rodzinnej, leksykon leków online, nerwobóle żołądka ]

Powiązane tematy z artykułem: centrum medycyny rodzinnej leksykon leków online nerwobóle żołądka